Jerzy Filipiuk
Trener Puszczy Tomasz Tułacz miał co podpowiadać swoim piłkarzom
Trener Puszczy Tomasz Tułacz miał co podpowiadać swoim piłkarzom Andrzej Wiśniewski
I liga piłkarska. W swym pierwszym meczu w nowym sezonie Puszcza Niepołomice zremisowała na własnym boisku z GKS 1962 Jastrzębie 0:0.

W pierwszej połowie gospodarze dwukrotnie trafili w obręcz bramki gości: w 12 min Wiktor Żytek uderzył w poprzeczkę, a w 30 min Konrad Stępień strzelił w słupek. Wcześniej szczęścia próbował Mateusz Bartków, ale nie zagroził poważnie bramce rywali. Podobnie jak Maksymilian Sitek pod koniec tej części gry.

Przyjezdni przed przerwą także szukali okazji do objęcia prowadzenia. Najlepsze miał Rafał Adamek, który w 21 min główkował nad bramkę, a 4 min później - w sytuacji sam na sam z Karolem Niemczyckim - trafił w słupek.

Po zmianie stron kibice także nie doczekali się na gola. Niepołomiczanie dosyć łatwo przedostawali się w pole karne jastrzębian, ale mieli problemy z wykańczaniem akcji. W 50 i 57 min strzelał Łukasz Szczepaniak, jednak jego pierwsze uderzenie zostało zablokowane, a drugie obronił Grzegorz Drazik. Z kolei w 78 min okazję do zdobycia gola miał Żytek.

W dużych opałach był Niemczycki, który w 55 min popisał się świetną interwencją po strzale Dawida Gojnego, a w doliczonym już czasie gry poradził sobie z uderzeniem Jakuba Wróbla.

Puszcza Niepołomice - GKS 1962 Jastrzębie 0:0

Puszcza: Niemczycki - Bartków, Czarny, Stępień, Mikołajczyk - Sitek (88 Embalo), Kotwica, Serafin (72 Uwakwe), Żytek, Szczepaniak - Wowczenko (64 Nowak).

GKS 1962: Drazik - Kulawiak, Jaroszek, Wolniewicz, Gojny - R. Adamek, Mróz (70 Norkowski), Tront, Jadach (66 K. Adamek), Ali (85 Szczęch) - Wróbel.

Sędziował: Paweł Malec (Łódź). Żółte kartki: Uwakwe - R. Adamek.