Bartosz Karcz
Łukasz Klimaniec
Na pierwszej rundzie zakończyła się przygoda Puszczy Niepołomice z Pucharem Polski. „Żubry”, które w ostatnich latach potrafiły w tych rozgrywkach sprawić kilka sensacji, tym razem same przekonały się, że można odpaść z zespołem z niższej ligi. Podopiecznych Tomasza Tułacza ograły bowiem 2:1 rezerwy Lecha Poznań, oparte w głównej mierze na młodzieży „Kolejorza”. Dość powiedzieć, że w drużynie gospodarzy zagrało dziesięciu młodzieżowców, z czego ośmiu poniżej dwudziestego roku życia.

W pierwszej połowie wszystko wydawało się iść zgodnie z planem gości, bo prowadzenie dla nich w 39 min uzyskał Bartosz Włodarczyk. Piorunujący był jednak dla Puszczy początek drugiej połowy i tak naprawdę wszystko rozstrzygnęło się wtedy w ciągu zaledwie trzech minut. Najpierw stan meczu wyrównał w 49 min 18-letni Damian Kołtański, który dobił strzał Jakuba Karbownika. Dwie minuty później gola na 2:1 strzelił kolejny 18-latek Patryk Gogół. Asystę przy tym trafieniu zaliczył z kolei Kołtański.

Później Lech dobrze się bronił, a choć Puszcza w końcówce spotkania wypracowała sobie kilka okazji na wyrównanie, to nie zdołała tego dokonać.

Lech II Poznań - Puszcza Niepołomice 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Włodarczyk 39, 1:1 Kołtański 49, 2:1 Gogół 52.
Lech II: Mleczko - Kaczmarek, Laskowski, Pingot, Malec (72 Palacz) - Wilak (46 Karbownik), Kryg, Gogół (64 Czekała), Kriwiec (46 Marciniak), Kołtański - Spławski (79 Wełniak).
Puszcza: Wróblewski - Aftyka, Hladik, Domagała (83 Thiakane), Strózik (46 Dziadosz) - Włodarczyk, Hajda (72 Stępień), Mroziński, Cichoń (72 Boguski), Górski (57 Pięczek) - Kobusiński.
Sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin). Żółte kartki: Wilak, Kriwiec, Gogół, Kryg, Laskowski, Marciniak - Cichoń. Mecz bez publiczności.